בניגוד לעסק קטן, הקמה של חברה היא צעד מורכב יותר שדורש היכרות עם המערכות השונות. בין חברה לעסק יש מספר הבדלים מהותיים שצריך להכיר לפני שפותחים חברה. אנחנו באחי קרן ושות’ משרד רואי חשבון כאן כדי לתת לכם את הליווי הראשוני בדרך לפתיחת החברה. המידע כאן יעזור לכם להתמודד עם המורכבות הבירוקרטית שקיימת בכל פתיחה של חברה.

הקמת חברה

כאשר אנחנו ניגשים להקים חברה, חשוב להבין שיש שתי סוגים של חברות. הסוג הראשון הוא חברה פרטית, שהיא למעשה עסק שאנחנו הבעלים עליו בצורה מלאה. כל מה שקורה בעסק נמצא באחריות שלנו, לרבות החובות של העסק.

 

פתיחת חברה בע”מ

בניגוד לחברה פרטית ולעסקים, חברה בע”מ היא חברה שהאחריות עליה מוגבלת. בע”מ זה ראשי תיבות של בעירבון מוגבל, והכוונה היא שהבעלות החברה אינה מוחלטת. למשל, במקרה של התפרקות החברה לא יהיה ניתן לגבות מהמנכ”ל שלה את החובות בצורה פרטית.

 

רישום חברה 

כאשר אנחנו ניגשים לרישום של חברה, אם מדובר על חברה בע”מ יש צורך לפרט את שם החברה, המייסדים שלה ואת חברי הדירקטוריון שלה. האנשים הללו הם אלה שלמעשה אחראים על החברה, אולם כפי שהסברנו, מדובר על מידת אחריות מוגבלת שאינה כוללת ערבות אישית לחובות של החברה.

 

איזו חברה עדיפה?

בעת הקמת חברות לא מעט אנשים שואלים את עצמם מה סוג החברה העדיפה יותר, האם חברה פרטית או חברה בע”מ. חשוב להבין שהתשובה לשאלה הזו מורכבת, ולא ניתן לעלות עליה בצורה קצרה כיון שלכל סוג של חברה יש כמובן יתרונות וחסרונות. מה שחשוב להבין הוא שחברות משלמות מיסים בצורה שונה מאנשים פרטיים ולכן חשוב לבצע תכנון מס לחברות לחברה שלכם.

 

תכנון מס

ענייני המיסוי של חברות מורכבים מאוד, ואם מתנהלים בצורה חכמה אפשר לחסוך הרבה מאוד כסף בתשלום המס. אחי קרן ושות’ משרד רואי חשבון מציעים לכם לקבל תכנון מס, כזה שיאפשר לכם לשלם כמה שפחות מיסים ולהשאיר את הרווחים שלכם בחברה. כמובן, תכנון מס נעשה בצורה מדויקת לפי החוק, על מנת למנוע מצב שבו רשות המיסים תאשים אתכם בעבירות כלכליות.

 

לסיכום

בפתיחה של חברה, יש כמה דברים שחשוב לבצע. עליכם להחליט כמובן האם אתם מעוניינים בחברה בע”מ או בחברה פרטית. לא משנה מה האפשרות שבה בחרתם, חשוב מאוד לבצע תכנון מס בעזרת רואה חשבון מומחה, על מנת לצמצם את כמות המיסים שאותה אתם משלמים אך בצורה שהולמת את החוק.

צרו איתנו קשר לייעוץ מקצועי ללא עלות
חייגו 077-5416417 או מלאו פרטיכם:

שירותים נוספים שעשויים לעניין אותך