המסמכים הנדרשים לפתיחת עוסק מורשה

פתיחת עוסק מורשה דורשת עימה מסמכים מסוגים שונים. את רוב המסמכים יהיה עליכם להגיש לאחר הוראה ישירה מהרשויות השונות, אך בכל מקרה את המסמכים הבאים תמיד יהיה עליכם להגיש בעת פתיחת העוסק: תעודת זהות כולל ספח, אישור ניהול חשבון או צילום צ’ק מבוטל ומסמך בעלות על הנכס בו מתנהל העסק.

 

פתיחת עוסק מורשה

עומדים לפני פתיחת עוסק מורשה? רוצים לוודא איך פותחים עוסק מורשה? ברכותינו על ההשתדרגות. העסק הקטן שלכם צבר תאוצה, ומחזור העסקים שלכם כבר גדל משמעותית ומסיבה זו עליכם גם לשנות את הגדרת העסק שלכם. כל מה שרציתם לדעת על פתיחת עוסק מורשה ולא היה לכם את מי לשאול.

 

איך פותחים עוסק מורשה

על פי המידע המקצועי מבית אחי קרן ושות’, פתיחת עוסק מורשה, דורשת התעסקות רבה מול הרשויות השונות, כמו: מע”מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. חשוב לדעת כי חלק מהתהליך של פתיחת העוסק מורשה, דורש עימו בירוקרטיה ארוכת טווח ויש להיעזר בסבלנות עד לסיום התהליך, שיכול להימשך במקרים בהם חסרים מסמכים או הוגשו מסמכים שגויים.

 

מי צריך לפתוח עוסק מורשה?

כמו כל דבר בחיים, לפתיחת עוסק מורשה יש מעלות וגם חסרונות. מי שרוצה להירשם כעוסק מורשה, חייב שמחזור הכנסותיו השנתי יעלה על 102,292 ₪. אם הכנסותיו של העסק אינן מגיעות לתקרה זו, על העסק להירשם כעוסק פטור, דבר שמצד אחד יאפשר לו שלא לשלם מע”מ, אך גם ימנע ממנו לקזז את מע”מ הוצאות העסק.

 

לסיכום

פתיחת עוסק מורשה דורשת עימה בירוקרטיה מתמשכת כמו גם מסמכים נלווים. מומלץ להיעזר ברואה חשבון מוסמך, על מנת לוודא כי תהליך פתיחת העוסק מורשה מתבצע בצורה מקצועית ואיכותית, כך מהרגע הראשון של הקמת העסק הוא מתנהל בצורה הטובה ביותר שניתן.

צרו איתנו קשר לייעוץ מקצועי ללא עלות
חייגו 077-5416417 או מלאו פרטיכם:

שירותים נוספים שעשויים לעניין אותך